druk cyfrowy

Wykonujemy nadruki na bawełnianych koszulkach za pomocą druku cyfrowego. Zapraszamy do kontaktu.

Druk cyfrowy

Działa jak nadruk wykonywany drukarką atramentową z możliwością użycia pełnej gamy kolorów oraz dowolnością zaprojektowanego obrazu, grafiki. To metoda nadruku różniąca się jedynie podłożem, na którym drukujemy czyli tkanina nie papier. Podobnie jak przy użyciu drukarki nie inicjujemy dodatkowych kosztów związanych z wykonaniem matryc cały wzornik to nasz projekt graficzny, zdjęcie lub rysunek. Metodą druku cyfrowego uzyskać możemy dowolne pożądane cieniowanie we wszystkich możliwych kolorach. Jedynym ograniczeniem kolorystycznym w tej metodzie jest możliwość korzystania z kolorów specjalnych metalicznych oraz fluorescencyjnych.
Ponieważ druk cyfrowy najczęściej nadrukowuje się na białych tkaninach wszystkie projekty z przewagą białego koloru wymagały będą zadrukowania całej projektowej powierzchni na inny kolor z wyłączeniem białych elementów, w takich wypadkach lepszą metodą może okazać się sitodruk.
Idealnie nadaje się ta metoda do druku zdjęć na tkaninach, są one wyraźne z oddaniem pełnej gamy kolorystycznej, cieniowaniem i głębią wykazaną w projekcie.

Zalety

Do zalet można zaliczyć łatwą możliwość wykonania próbnego wydruku pozwalającego uniknąć mylnego wyobrażenia projektu.
Możliwość skorzystania z całej palety dostępnych kolorów, których użyta ilość nie ma wpływu na ostateczny koszt wytworzenia.
Znacznie niższe koszty wytworzenia całości zamówienia bez względu czy drukujemy dziesiątą czy tysięczną sztukę ponieważ nie ponosimy kosztów wykonania matrycy jak w wypadku sitodruku.

Druk metodą DTG

Druk DTG oznacza nadruk wprost na odzież. Najpierw następuje wybór modelu produktu, na który zostanie nadrukowany wybrany projekt. Najczęściej tą metodą zostają nadrukowane gotowe koszulki polo, t-shirty, bluzy.
Druk metodą DTG nie wymaga wykonania matrycy co bezpośrednio wpływa na koszt oraz minimalne zamówienia, w tym wypadku nie wpłyną na ostateczną sumę do zapłaty.
Aby nie było jednak tak doskonale jest jedno ograniczenie dotyczy możliwej powierzchni zadruku, która w metodzie DTG wynosi maksymalnie 50X70cm.
Na ostateczną cenę wpływa rozmiar nadruku, kolor bawełny do nadruku (jeśli jest inny niż biały musimy najpierw zadrukować na biało podkład pod wybrany wzór co wpłynie na ostateczny koszt produktu). Jak widać jest pewna ilość ograniczeń wynikająca z tej metody ale zważywszy, że liczba zalet jest dużo większa jest to metoda godna polecenia zarówno ze względu na swoje spektrum możliwości jak i na ogólny bardzo korzystny koszt tej usługi.

Zadzwoń do nas 58 522 90 72

Chcesz wykonać nadruk cyfrowy?