NADRUKI NA FOLII FLEX​

Wykonujemy nadruki na koszulkach i innych przedmiotach za pomocą foli flex. Zapraszamy do kontaktu.

Flex technika nadruku

Metoda znakowania za pomocą foli flex szczególnie sprawdza się na koszulkach typu T-shirt, kurtkach, odzieży roboczej, parasolach i innych gadżetach gdzie wymagany jest cienki i elastyczny nadruk.
Jest polecana szczególnie do znakowania projektów jednokolorowych. Koszt naniesienia foli flex zależy od wielkości projektu i ilości wykonanych nadruków.

Polecany nadruk folią flex

Nadruk tą metodą polecany i stosowany jest szczególnie przy mniejszych ilościach. Tą metodą można wykonać pojedyncze zamówienie w bardzo dogodnej cenie całej realizacji od projektu po wykonanie. Ploter wycina przygotowany projekt z cienkiej, gładkiej jednokolorowej folii. Jeśli projekt nadruku jest wielokolorowy urządzenie oddzielnie wycina poszczególne części z odmiennymi kolorami. Wszystkie wycięte elementy zostają nałożone na wybraną tkaninę i na prasie zgrzane w wysokiej temperaturze. Tak wprasowany nadruk flex odznacza się wysoką trwałością. Oczywiście aby produkt końcowy był nienagannie wykonany i trwały powinna wykonać go osoba z dużym doświadczeniem i precyzją.

Zalety

Metoda folii flex posiada bardzo wysoką trwałość nadruku. Garderobę z nadrukiem flex można prać do temperatury 80֯C jeżeli tkanina na to pozwala, również wysokie obroty wirowania nie zagniatają trwale nadruku.
Metoda nie wymaga przygotowywania matryc jak przy sitodruku w związku z tym odpada znaczna część kosztów. Zaletą jest również możliwość realizacji nawet jednej odrębnej sztuki.

Wady

Metoda folii flex ma również pewne wady i do najważniejszych zaliczyć należy ograniczoną ilość kolorów, które jednorazowo można nanieść na materiał. Dodatkowe kolory wiążą się z dodatkową pracą a to wiąże się z wyższymi kosztami.
Wadą jest również niemożność uzyskania cieniowania na wydruku. Małe szczegółowe detale mogą mieć nie mniej niż 2 mm.
Pamiętać należy prasując nadrukowaną tkaninę o specjalnym zabezpieczeniu poprzez płótno lub prasowaniu na lewej stronie, nigdy nie należy dotykać bezpośrednio żelazkiem folii.

Folię flex zarówno normalną jak i lateksową uznać można za w pełni bezpieczną technikę dekorowania odzieży. O bezpieczeństwie tej metody decydują wodne tusze, których się używa w procesie zdobienia. Tusze na bazie wody nie zawierają rozpuszczalników i chemicznych substancji mogących wywoływać alergie oraz wchłaniać przez skórę toksyny.
Metoda flex lateks pozwala wykonać nadruk zdjęć i innych nietypowych indywidualnych projektów. Ponieważ można znakować tym sposobem prawie wszystkie rodzaje materiałów jest ona najczęściej stosowana.

Napisz do nas

(+48) 58 522 90 72

otwarte w godzinach 9:00 – 17:00

Addres Barniewicka 123, 80-299 Gdańsk

Email biuro@wentaprint.pl