sublimacja

Wykonujemy nadruki na koszulkach i innych przedmiotach za pomocą sublimacji. Zapraszamy do kontaktu.

Sublimacja

Zjawisko przemiany polimerowej

Czym jest metoda nadruku nazywana sublimacyjną, najprościej mówiąc jest to przemiana ze stanu stałego w gazowy któremu poddany jest polimer pod wpływem wysokiej temperatury. Temperatura dochodząca do 185֯C powoduje przejście pigmentów w stan gazowy, które pod naciskiem prasy termo aktywnej wnikają w strukturę tkaniny tworząc pożądany obraz.
Metodą sublimacji możemy wykonać projekty z wykorzystaniem pełnej palety kolorystycznej nadrukowując je na tkaniny poliestrowe, porcelit, aluminium i inne.

Koszulki sportowe najczęściej korzystają z sublimacji

Zaletą wykorzystania tej metody nadruku na koszulkach sportowych jest jej trwałość przy wielokrotnym praniu. Nadruki nie kruszą się i nie odpadają, są odporne na różnorodne środowiska atmosferyczne. Zarówno bardzo niskie jak i bardzo wysokie temperatury nie mają wpływu na trwałość i barwy wydruków. Zaletą jest dogodny sposób składowania wielko powierzchniowych reklam, flag z nadrukiem sublimacyjnym, które można złożyć w przysłowiową kostkę bez uszczerbku na ich wyglądzie oszczędzając dużo miejsca.
Ponadto nadruk sublimacyjny jest ekologiczny, stosuje się tusze na bazie wody, są bezzapachowe, są bezpieczne do zastosowania w dziecięcych pokojach.

Realistyczne kolory i zgodne odwzorowania

Metoda ta jak żadna inna jest w stanie realnie odwzorować projekty złożone z wielu barw, zawierające głębie oraz realnie odtworzyć na tkaninie fotografię nie tracąc przy tym nic na trwałości nadruku. Sublimacja nie powoduje żadnych szkód dla tkaniny, nie przypala jej i nie deformuje i w żaden sposób nie szkodzi naszej skórze. Nadruk oddycha wraz z tkaniną i wydaje się z nią zjednoczony pod dotykiem nie jest zupełnie wyczuwalny i nie można go z niej sprać.

Zadzwoń do nas 58 522 90 72

Chcesz wykonać nadruk sublimacyjny?